7 Mart 2017

Sadeleşme Yolculuğu: AYDINLANMA

Tüm bu hayat içindeki telaşeler, yetişememeler, yetememeler, ağır gelen işler, fazla gelen nesneler içinde kaybolmuş, çok şey yapmak isteyerek çırpınıp hiç bir şey yapamamanın acısıyla kahrolmuşken. “Bir şekilde bir yerlerden başlamalıyım” diye düşünerek. Arama motorundan medet umdum.

Ev, temizliği, pratik öneriler, mutfak dolabı, dolap düzeni, ev düzeni yazıp yazıp oraya buraya bakarken… Aaaaa Şu da ne, Derle, Topla, Düzenle…. Hmmm mantıklı… Heeey burda ilginç bişey var… Sadeleşmek mi… Vaaayyy Minimalizm….O da ne ola ki….Velhasıl, internet aleminde epeyce bir araştırmadan sonra, yüreğime bir su serpildi sanki, hatta böğrümde oturan, oturmakla kalsa iyi, birde tepinip duran o öküz şaşkınlığa düştü de, ben başka kapı arayayım kendime bari bakışları atmaya başladı sessizce…

Benden başkaları da vardı, kendi kaosları içinde çıkış yolları arayıp hatta başarılı olup, başına gökten üç elma düşen… İşte ben o elmalardan nasiplenmek istiyorum dedim kendi kendime.

Eveeet karar vermiştim, sadeleşecektim, fazlalıklarımdan kurtulacaktım, hemen hemen yapmalıydım.

Giysi dolabımdan başlamalıyım en azından tamamen kendi hakimiyetim altında olan ender yerlerden biri dimi ama. En kolay orası olur.

Biraz seçtim öte beri, şu verilsin, bu giyilecek gibi değil çöpe gitsin, aaa bu kalsın, lazım mı olur kiii. Hmmm giyer miyim… Yok canım kaç kere giydim ki bugüne kadar… Kızım niye veriyorsun onu, yepyeni, bak şurasını şöyle yaparız pek güzel olur…. Hııııı olur diyosun peki kalsın…. Canım onu almışız, bak bi kere bile giymemişsin etiketi üzerinde yazık vercek misin…

Tanıdık geldi mi.

Hiç de kolay olmadı…

Hevesim kırılmadı mı… Kırıldı tabi bi miktar. Kendi giysi dolabımın içinden çıkamamışken, evin içinden nasıl çıkıcam beeeennnnn….

Yine başladığım yere geri döndüm mü.

“Napıcam Ben, Napıcam ben…”

Derken bir mucize oldu…