18 Ağustos 2015

Önce Ben Tartılayım,Sonra Sen...


Medisana 48450 Anne -Bebek Baskülü

Bebekler ilk doğdukları dönemde kilo kontrolü son derece önemlidir.

Yeterince beslenip beslenmediğinin takibi kilo kontrolü ile sağlanır. Yani düzenli olarak kilonu kontrol etmemiz gerekliydi ve bunun için bir baskül edinmeliydik.

Ancak piyasada çoğunlukla bulunan bebek basküllerinde bebeği sabit tutma sorunu sıkıntı yaratıyordu ve bebek belirli bir aya ulaşıp büyüdüğünde artık kullanılamaz hale geliyordu üstelik de çok yer kaplıyordu.

Araştırmalarımız sonucu tamda istediğimiz gibi bir baskül bulduk Medisana 48450-Anne Bebek Baskülü.
Hem kullanımı çok pratik hem de normal baskül boyutlarında olduğundan yer kaplamıyor.


İşte özellikleri =
Annenin ve bebeğin kilolarını ayrı ayrı ölçen bir baskül, bu tür bebek basküllerinde en büyük sıkıntı bebeği baskülde sabit tutabilmektir.

Burada önce anne çıkıyor tartılıyor ve bu esnada cihazın üzerindeki Anne sembolü yanıyor, daha sonra cihaz kendisini sıfırlıyor.

Anne çocuğunu kucağına alarak tekrar tartılıyor, bu kez cihazda bebek sembolü yanıyor ve sadece bebeğin kilosunu gösteriyor.

Bebek baskülleri büyük olduklarından çok fazla yer kaplarlar, bu cihaz normal baskül boyutunda ve ayrıca bir bebek baskülü almadan ailedeki herkesin kilosunu takip etmeye yarıyor.

Bebek baskülleri ile normal basküller arasındaki tek fark ölçüm hassasiyetidir. Büyük baskülleri genelde 100 gr hassasiyetle ölçüm yaparlar ancak bebek baskülleri 50 gr. Hassasiyetle ölçüm yapar. Bu cihaz 50 gr. Hassasiyet ile ölçüm yapmaktadır.