23 Temmuz 2015

Kokulu Bezleri Napsak Naapsak?...

Odanı hazırlarken ilk aldığımız eşyalardan biriydi Korbell Bebek Bezi Çöp Kovası Sistemi.Tabi ki "Amaann bunu da mı aldınız, ne gerek var..." diyen pek çok kişi oldu. Ama benim işimi gördü, özellikle yenidoğan döneminde, yaza denk gelmiş olmasına rağmen, koku sorunu yaşamadık.
Ancak 6. aya gelip çatıp da, ek gıdaya geçince, kakacıklar masumiyetini yitirdi ve  sarı kakacıklar yerini kokulu kakacıklara bıraktı….


Bu dönemden sonra Korbell de koku sorunu yaşamaya başladık, üstelik kakacıklı bezleri ve mendilleri en küçük boy çöp poşetlerine koyup ağzını bağlayıp öyle atıyorum. Çok yoğun olmasa da kapalıyken bir miktar koku sızıyor tabiki dışarı, bezi atmak için açıldığında daha fazla çıkıyor ancak böyle bir durum zaten nasıl engellenir bilemiyorum….


Ben özellikle yaz günlerindebiraz fazla poşet harcamak karşılığında hergün muhakkak boşaltmak en azından çöpte kalıcı koku yerleşmesini engelleyebilir, aman hiç kokmasın  denirse, kokulu bezler buraya atılmayıp ayrı bir çöp olarak günlük atılabilir.


Velhasıl kısmına gel dersen; önerir miyim, öneririm, tekrar alır mıdım, alırdım. Çünkü bezlerini ev çöpüne atmak fikrini ilk baştan beri pek benimseyemedim… Tabi tamamen tercih meselesi…


Korbell Korbell Bebek Bezi Çöp Kovası Sistemi ebebek’te satılıyor, 240 bezlik ve 720 bezlik olmak üzere 2 çeşit poşet alternatifi bulunmakta.Hiç koku sızdırmayan bir bebek çöpü var mıdır bilemiyorum, varsa ne mutlu bulup alana, yoksa yapılması umuduyla…