27 Mart 2015

Hem Beşik Hem Mama Sandalyesi


Beşik desem beşik değil, hamak desem hamak değil, park yatak hiç değil seni yatıracak bir şey arıyorum….
Senin için hazırlık yaparken en çok zorlandığım konulardan biriydi bu. Doğduğunda, seni odana yatırmaya kendimi hazır hissedene kadar, yanımızda yani bizim odamızda seni nerede yatıracaktım?Bu sürenin çok uzun olmasını istemiyordum en fazla 4 ay, o nedenle o kocaman bebek beşiklerine dünya para vermek istemiyordum, hem zaten odanda bir beşiğin vardı.
Hamakları, sallanıyor olmasından dolayı seni yatırıp kaldırmak konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşünerek eliyordum.
Park yatakları ise, daha senin düşüncen bile yokkenden beri hep sevimsiz bulduğumdan zaten hiç düşünmüyordum.
Geriye pek bir seçenek kalmadığını düşünürken, Kraft Dondy çıktı karşıma.  Mama sandalyesi görünümlü sallanan bir beşik… Üstelik kumandalı…. “ Oooo yattığın yerden bas kumandaya sallansın, bas kumandaya ninni çalsın… Süper  ooo çok rahat edicem uyku konusunda….” Kazın ayağı öyle olmadı tabii de uyku ayrı bir konu…


Ama kendi odana geçene kadar, işlevini tam da istediğim şekilde yerine getirdi. Marjinal faydası kullandıkça da düşmedi üstelik… Biraz sert olduğundan altına bolca battaniye takviyesiyle, küçük bir beşik halini alıverdi, uyumakta zorlandığında çalıştırdık, kendi kendine sallandı.
Şimdi de,  mama sandalyesi şeklinde kullanıyoruz, tam olarak bir mama sandalyesi işlevi görmüyor ancak,  şu anda zaten kendi kendine yiyemediğin için işimizi görüyor.


Önerir miyim? Benim işime yaradı….
Ancak bir takım eksikleri var ki, bunları bilmekte fayda var. Bir kere çok ağır 15 kg kadar, ağır olacak tabi o diil zaten sorun da. Hareketli olabilmesi için tekerlekli yapılmış, ancak sadece öne ve arkaya doğru hareket edebiliyor çünkü tekerlekleri dönmüyor. Bu da bir yerden bir yere giderken o koca cüsseyi kaldır döndür çevir baya zorluyor. Hele kapılardan geçirip döndürmek sıkıntı. Keşke bu önemli ayrıntı düşünülseymiş. Neyse ki biz makine mühendisi bir dedeye sahip olduğumuz için şanslıyız da dönen tekerleklerimiz var….
Tam bir mama sandalyesi de olamıyor çünkü tepsi kısmı ile bacak aralığı bence çok dar, ayrıca tepsisi uzakta kalıyor, oturulan yerden ulaşılması zor oluyor. Birde yerinden çok rahat çıkabiliyor, kuvvetli tekmelere ve tepinmelere pek de karşı koyamıyor, yelkenleri hemen suya indirip hooop  yerinden fırlıyor…Yükseklik ayarı 5 kademe ancak standart masalar için biraz alçak kalabiliyor.
İşte böyleyken, böyle….