5 Şubat 2015

Buharda pişirmek mi ooooo uzun iş…

Diyordum ki, tüm korkularımı silip süpüren bu ürünle tanışıncaya kadar.Avent Wasabi Kombine Buharlı Pişirici ve Blender, tüm annelere, özellikle zamanı kısıtlı çalışan annelere çok rahatlık sağlayacak bir ürün.


Tek haznede hem buharlı pişirici hem doğrayıcı. Önce pişirmek istenilen malzeme küçük küçük doğranıp içine koyuluyor, sertlik derecesine göre 5-10-15-20 dakika buharda pişiriliyor, işlem tamamlanınca uyarı veriyor, hoop kapağını açmadan ters çevirip blender özelliğine geçiş yapıp istenilen pütür seviyesinde doğrama işlemi yapılıyor.

Birçok çeşit sebze ve meyve için kullanılabildiği gibi, et, tavuk, balık içinde kullanılabiliyor. Kutudan çıkan tarif kitapçığı da alternatif mama tarifleri sunuyor, denenebilir. Üstelik boyutları da öyle mutfak robotları gibi devasa değil, tezgahta az yer kaplıyor.
Buharda pişirmenin, besinlerin besleyici özelliğini kaybetmemesi açısından daha iyi olduğu günümüzde aşikarken, buharda pişirmeyi bu kadar kolaylaştıran bu ürün şiddetle tavsiye edilir.  
Senin için hazırladığım ve paylaştığım tüm tariflerdeki buharlı pişirme işlemlerini Avent Wasabi Kombine Buharlı Pişirici ve Blender ile yapıyorum.
Hatta, sana çaktırmadan kendimiz için de kullanıyorum….