16 Ekim 2014

Bebek ateşi ölçmek bu kadar kolay mı yani?

VisioFocus Temassız Ateşölçer ile gerçekten çok kolay.İyi ki almışız dediğim mucizevi alet. Elimizden hiç düşmüyor.


Senin ateşini onunla ölçüyoruz, mama sıcaklığını onunla ölçüp tam 37,5 C yapabiliyoruz, banyo suyunun sıcaklığını onunla ölçüyoruz, biz herhangi bir şey ölçmezken de o oda sıcaklığını ölçüp bize gösteriyor.Kullanımı çok kolay ve pratik, temas ettirmeye gerek olmadığından sen uyurken hiç rahatsız etmeden rahatça ateşini kontrol edebiliyorum.


Ayrıca mükemmeliyetçi elmanın yarısının yaptığı tüm testlerden tam puanla geçti. Gittiğimiz tüm doktor ve hastanelerdeki ateş ölçümlerinden hemen sonra, Ceday’ın ışın kılıcını çektiği edayla çantadan çıkarıp “Acaba bizimki doğru sonucu gösteriyor mu?” Diye ölçüm yaptı. Bunu o kadar ciddiyetle sürdürdü ki, aletin ölçümlerindeki standart sapmayı hesaplayabileceğimiz kadar veri var elimizde. Nihayetinde “Evet gayet güvenilir.” Sertifikasını hak etti…

Bu arada ithalatçı firmanın satış sonrası desteğinden de çok memnun kaldığımızı belirtmeden geçemeyeceğim. Bobik kullanım ile alakalı teknik bir bilgi için kendilerine ulaştığında, büyük bir incelikle detaylı olarak bilgi verdiler ve sonrasında aradan bir süre geçtikten sonra ürünle ilgili herhangi bir sıkıntı yaşayıp yaşamadığımızı, memnun olup olmadığımızı sormak için bizi aradılar ve her zaman kendilerini arayabileceğimizi hatırlattılar. Her firmadan görülemeyecek bu ince davranış ürün memnuniyetimizi bir kat daha artırdı.

Ayrıntılı özellikleri için ihtalatçı firma sitesi.

~Bu termometre, optik nişan alma sistemi ile doğru okuma mesafesini gösteren ve alın ile yüzeyler üzerinde bu ölçüm sonucunu gösterebilen, dünyadaki tek termometredir.
~Sessiz, temassız ve çocuğunuzu uykusunda rahatsız etmeden nesne, gıda, sıvı, cilt ve ortam sıcaklığını (1 -55°C / 33.8 -131°F arasında) ölçebilir.
~VisioFocus ® ile, tek seferde bebeğinizin ateşini ölçün.
~Visiofocus ® ten ile temas etmeden bebeğinizin vücut ısısını ölçer ve çocuğunuzun alnında bu sonucu gösterir.
~Sadece Visiofocus’u alına yaklaştırın ve tuşa dokunun.
~Ölçülen sıcaklık değeri alında görünürken aynı zamanda ekrandan da okunabilir.
~Optik nişan alma sistemi hassas ölçümler elde etmek için gerekli olan doğru okuma mesafesi gösterecektir.