18 Aralık 2014

Bebek Kamerası Gerekli mi?

Zaruri değil tabi ki ama “İyi ki de almışız.” Dediğim ürünlerin başında geliyor.


Seni, 4 aylıkken yanımızdan ayırıp, kendi odanda yatırmaya başladığımızda kıymetini daha da çok anladığım, üçüncü gözüm…
Biz Motorola MPB36 kullanıyoruz, öncelikle bu cihazın diğer pek çok kameradan farkı, kamerasının neredeyse 360 dereceye yakın (tam olarak 360 derece değil tabi ki) dönebiliyor olması. Yani çok geniş bir görüş açısına sahip olunabiliyor. Doğru noktaya yerleştirildiğinde odanın tamamını görmek mümkün olabiliyor. 3,5 inçlik LCD ekran ebeveyn ünitesi var. Ses kalitesi de gayet başarılı. Kamera görüntüsünü kapatarak sadece ses verir şekilde bebek telsizi gibi de kullanılabiliyor.
Seni uyutup odana yatırıyoruz ve kamerayı açıp huzur içinde oturabiliyoruz, hatta geceleri yatarken başucuma koyuyorum, mık desen duyup, uyanarak seni kontrol edip, gece görüş modu sayesinde asayiş berkemal mi görebiliyorum. Ayrıca zoom özelliğiyle daha yakın görüntü alıp yüz ifadelerini bile kaçırmıyorum. Bu sayede rahat uyuyabiliyorum, olmasaydı napardım bilmem. Herhalde gecede 10 kez odanda biterdim.
Türkiye piyasasında tek kameralı olarak satılıyor ancak yurtdışından veya ithalatçı firma aracılığıyla kamera temin ederek 4 kamerayı aynı anda çalıştırmak mümkün.
Bence eksik yanı, ebeveyn ünitesinde odanın sıcaklığını göstermesinin yanı sıra keşke saati de gösteriyor olsaydı.
Kötü yanı ise, ebeveyn ünitesinin şarjı özellikle kamera görüntüsü açık olduğunda çok çabuk bitiyor, ben de geceleri mecburen şarja takılı şekilde kullanıyorum sabaha kadar.
Ne yapalım o kadar kusur kadı kızında da olur…